Lesznowola Osiedle Polna - Projekt 2

Zaletą projektu jest dołączony do bocznej ściany garaż dwustanowiskowy chroniący samochód przed wpływem czynników pogodowych. Elementem podkreślającym klasyczny, lecz przytulny charakter domu jest centralnie umieszczona duża lukarna z balkonem. Wzdłuż tylnej ściany domu rozciąga się obszerny taras stanowiący przedłużenie pokoju dziennego. Jasna kolorystyka elewacji kontrastuje z czarnym dachem, dodając całości zdecydowanego charakteru. Wnętrze poddasza dodatkowo doświetlają duże okna połaciowe.

Tym, co wyróżnia się z projektu Ares III, jest wyrazisty i logiczny układ przestrzenny. W projekcie zastosowano podział na strefy dzienną i nocną względem kondygnacji, co zwiększyło luksus tego domu. Głównym pomieszczeniem na parterze jest przestronny, otwarty na jadalnię i kuchnię salon wypoczynkowy z kominkiem. W tylnej części domu wyznaczono pomieszczenie gospodarcze przeznaczone na kotłownię oraz łazienkę i schowek na sprzęty domowe. Na parterze przewidziano także dodatkowy pokój idealny jako gabinet lub biblioteczka.

Plusem projektu Ares III jest umieszczony nad garażem strych. Adaptacja tego pomieszczenia na przestrzeń użytkową może pozwolić na stworzenie tutaj na przykład domowej siłowni. Na poddaszu zaplanowano trzy przestronne sypialnie, garderobę oraz łazienkę. Każdy z pokojów zawiera wyjście na balkon, dzięki któremu można zapewnić odpowiednią wentylacje w pomieszczeniach.

Technologia i konstrukcja

  • Budynek posadowiony został na fundamentach betonowych.
  • Ściany zewnętrzne dwuwarstwowe z betonu komórkowego.
  • Ściany wewnętrzne z betonu komórkowego jak i z płyty gipsowo-kartonowej [na ruszcie].
  • Strop gęstożebrowy – TERIVA.
  • Więźba dachowa drewniana.
  • Pokrycie dachu – dachówka cementowa.

Materiały:
Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna
Elewacja: tynk cienkowarstwowy

RZUT:

Możliwość komentowania została wyłączona.